O nás

Moje meno je Mária a spolu s manželom Viktorom sme založili značku Debbie and Vilma. Nie je žiadnym tajomstvom, že som milovníčkou zvierat a mojím snom bolo vždy mať psa, ideálne aj niekoľko naraz.

Náš príbeh sa začal začiatkom roku 2019, kedy sme sa vracali z lyžovačky a cestou sme sa úplnou náhodou zastavili v útulku Ružomberok – OZ CNZ, stačil jeden pohľad na hnedé huňaté klbko s dlhými nohami a neuveriteľnými hnedými očami, ktorú v útulku volali “Čokoládka a Debbie”, bola to krásna fenka, ktorá z nás nespustila oči až dokiaľ sme nesadli naspať do auta. Samozrejme sme si ju adoptovali a dali jej teplý domov plný lásky.

Koncom roku 2020 sme sa pohrávali s myšlienkou nájsť k Debbie kamošku (nakoľko nám v tom období zomrela Yorkšírka, ktorá sa dožila krásnych 14 rokov). Na facebooku som našla v Útulku Levice – OZ Šťastný Domov maličké čierno biele kĺbko, ktoré zachránili z rómskej osady. Stačilo zopár fotiek a bolo rozhodnuté, že si ju vezmeme. Dali sme jej meno Vilma. Od prvého oňuchania z nich boli najlepšie kamošky. A takto to celé začalo.

Keďže sme vedeli, že Debbie a Vilma mali nie ľahký štart do ich štvornohého života, chceli sme im dať maximum, vo všetkých možných formách.. určite to poznáte psíčkari 😀

Od roku 2021 sme sa začali pohrávať s myšlienkou vytvorenia vlastnej značky pre psov, ktorá by sa odlíšila, od všetkých ostatných produktov na trhu, robila radosť nielen havkáčom, ale aj ich majiteľom, ktorí majú radi dizajn. Zvolili sme cestu ručnej výroby, zháňali sme kvalitné materiály, dodávateľov, navrhli vlastné strihy, zariadili si vlastnú dielňu, kde nám celú výrobu pomohla rozbehnúť hlavne moja mamina Mária, ktorá si už momentálne užíva dôchodok. Všetky výrobky sú šité u nás v dielni, prepracované do detailov. Začali sme s pelechmi, koženými obojkami, vôdzkami a oblečením, neskôr sme pridávali ďalšie produkty ako kožené kapsičky na exkrementy, ktoré si viete pripevniť na vôdzku, alebo aj na kľúče. Keramické misky nám vyrába na mieru Slovenská ľudová majilika v Modre, ktorá funguje už krásnych 138 rokov. Každý kus misky je tak jedinečné dielo, ručne vyrobené a maľované.

Svoju ponuku sa snažíme neustále rozširovať a každý deň vymýšľame a tvoríme nové produkty, ktoré potešia nielen majiteľov, ale aj ich štvornohých miláčikov.

Momentálne sa venujeme hlavne výrobe na mieru, preto ak máte záujem o špeci produkt, neváhajte nám napísať. Nájsť nás môžete na rôznych marketoch, trhoch, výstavách o ktorých vopred informujeme na sociálnych sieťach.

Chcete sa s nami spojiť?